Co navštívit v londýně. Kam v Londýně? 10 tipů, co dělat v anglickém hlavním městě 💂

20 tipů, jak si užít Londýn a okolí

Co navštívit v londýně

Zde se musím zcela upřímně omluvit, že jsem o kulturním vyžití v Londýně v předchozích odstavcích prakticky nic nenapsal. Také se říká, že královská rodina více tíhne ke svým rezidencím na zámcích Windsor nebo Balmoral než k Buckinghamskému paláci. V rámci expozice také můžete vidět původní parní stroj, který řídil otevírání mostu. Anglický venkov je naprosto odlišný od toho českého, ať už rázem krajiny, architekturou nebo historickým vývojem, a byla by velká škoda ho nenavštívit, když ho máte na dosah ruky. Můžete zde navštívit mnoho nákupních center a jsou zde zábavní oblasti. Je tu i druhá komora, Dolní komora, dále pak třeba hlavní lobby či Princův pokoj, předpokoj pro členy Sněmovny lordů.

Next

Památky v Londýně: přehled vstupného a otevírací doby + co navštívit?

Co navštívit v londýně

Celá oblast je sice v pěkné kopcovité krajině North Downs, ale pořád součástí Londýna, takže doprava nebude nijak drahá a nebudete omezeni zpáteční jízdenkou. Nádherná ukázka pokroku techniky a lidského umu. Nachází se zde i moderní budovy jako třeba Lloyds´ Building nebo Bank of England. Určitě si udělejte výlet také do nejstaršího londýnského parku Greenwich. Stačilo jen počkat na dobrou předpověď počasí, nahlásit volno v práci a vyrazit. Co vidět v Londýně — co navštívit v Londýně Je založena Římany před mnoha staletími, Dnes Londýn je jedním z nejvíce kosmopolitních a různorodých měst na světě, s bohatou historií a domov pro některé z nejdůležitějších kultur na planetě. Levné ubytování v Londýně Cena na noc pro dva - 1 420 Kč Cena na noc pro dva - 1 446 Kč Cena na noc pro dva - 1 460 Kč Památky Památky v Londýně nejsou zřejmě tak okázalé jako ty v Paříži nebo Římě.

Next

20 tipů, jak si užít Londýn a okolí

Co navštívit v londýně

Vstupné na památky a atrakce v Londýně je někdo dost mastné. Jakuba, kterému byla zasvěcena zdejší nemocnice. Architektura jako vytržená z pohádek Doškové chalupy, pohádkové hrady, majestátní katedrály, panská sídla… V malebné anglické krajině si budete připadat, jako byste právě vstoupili do pohádkového světa. S některými z nejlepších uměleckých děl, zábava, nakupování, restaurace a světové historii, to je nemožné, aby se nudit v Londýně. Dali jsme hlavy dohromady a sestavili 10 důvodů, proč jej navštívit. Dnes je hlavní cíl pro živá hudební a divadelní představení, a pravidelně hostí špičkových zahraničních umělců. Docklands a Greenwich Pokud obdivujete moderní architekturu nebo cokoliv futiristického, rozhodně se vypravte do Docklands.

Next

Co navštívit v Londýně

Co navštívit v londýně

V autobusech naopak stačí kartu ke speciální čtečce přiložit jen jednou. Tower je považován za jednu z nejbritstějších památek. Churchilla nebo symbolický náhrobek neznámého vojína z 1. Dostanete se také na zmiňované výškové lávky, do kterých byla nově vbudována skleněná dna, díky kterým se vám naskytne pěkný pohled dolů na most. Ve většině muzeí a galerií se tu neplatí. City je finančním srdcem Londýna. Pěkné jsou zdejší uličky nebo třeba některé zdejší kostely jako St.

Next

5 atrakcí v Londýně

Co navštívit v londýně

Můžete se projít po cestě vedoucí podél břehu. Anglie je známá svou silnou tradicí financování umění a tak podobně jako i v mnoha dalších britských muzeích nemusíte ani tady platit vstupné. Jde o krásné místo, prakticky uprostřed metropole. Stavit se na trhu nebo v anglické hospůdce. Pojďte se proto nyní s námi podívat, proč vlastně turisté Londýn milují. Plná barů a restaurací, této oblasti je ideální pro denní i večerní. V zahradách najdete Albertův památník, který byl postaven na žádost královny Viktorie k uctění památky jejího na tyfus zemřelého manžela.

Next

21 tipů, jak ušetřit v Londýně za památky, jídlo, nákupy a MHD

Co navštívit v londýně

Kromě velkého množství barů a klubů, Soho nabízí velký výběr divadel a restaurací, aby prozkoumala, Díky tomu je mezníkem nejen pro noční život, ale i kulturní. The Square parlament je domovem sochy významných politických osobností, včetně Nelson Mandela a Winston Churchill. Palác je domovem pro britské královské rodiny, protože 1837. Tradice Tradice tady čisí doslava z každého koutu města, ale pro turisty jsou tou nejatraktivnější záležitostí všudypřítomné uniformy. Královské rodině palác patří už 300 let a jsou ze nádherné nástěnné a stropní malby, královské portréty, nábytek i šaty. Všechny obrazy si rozhodně během jedné návštěvy nemůžete stihnout prohlédnout, vyberte si tak z plánku, který při nákupu vstupenky dostanete to, co chcete vidět a miřte tak rovnou k těmto vybraným obrazům. Dnes je City centrem Londýna a žije zde asi osm tisíc obyvatel, avšak sem dojíždí denně více jak tři sta tisíc obyvatel za prací.

Next

10 důvodů, proč navštívit Londýn: Kde se elegantní tradice snoubí s dynamickou modernou

Co navštívit v londýně

Už jen kvůli tomu, kolikrát jste ho viděli v televizi nebo na displeji svého chytrého telefonu. Do anglického hlavního města létají také národní linky a. Letiště Gatwick: Veškeré informace, jak se dostat na a z letiště Gatwick vč. Tower bridge Téměř na žádné pohlednici z Londýna nechybí ani proslulý Tower Bridge, který se vypíná nad řekou Temží. Po cestě na autobusové nádraží jsem se na pár sekund zastavila ještě na Picadlly Circus a pak už utíkala na autobus. Stejně tak, pokud se vydáte do západní čtvrti Londýna zvané Notting Hill. Velmi levné oblečení nabízí , které kromě zlevněných světových značek prodává i své vlastní kolekce.

Next