České dráhy zpoždění. Jak stornovat či vrátit jízdenku u Českých drah?

České dráhy, a. s.

České dráhy zpoždění

Vláda vedená Janem Fischerem ale využila možnosti získat pro Česko pětiletou výjimku. Zároveň s touto inovací ale přijde ze strany dopravce i zpřísnění podmínek. Aktuální polohu vlaků si můžou cestující ověřit v mobilní aplikaci Můj vlak, na internetových stránkách nebo na lince Kontaktního centra ČD 221 111 122. Pozdějším vlakem cestovat možné je — pokud to není speciální jízdenka konkrétní vlak či Superakční jízdenka. I po zpřísnění zůstanou České dráhy vstřícnější, než jim ukládá legislativa. Smůlu mají lidé, kterým kvůli problémům v vznikla škoda například kvůli zmeškanému obchodnímu jednání či nevyužité letence. Současně ale České dráhy výrazně zjednoduší možnost zrušit jízdenku až do 15 minut před plánovaným odjezdem.

Next

Jak stornovat či vrátit jízdenku u Českých drah?

České dráhy zpoždění

Zpoždění Regiojet Aktualizovaný seznam je přístupný na oficiálních stránkách. Zabere to jen pár minut a můžete tak ušetřit tisíce korun ročně. Podle serveru ukončí České dráhy od poloviny září svou benevolentní politiku ohledně možnosti vrácení jízdenek kvůli sebemenšímu zpoždění. Vrácením jízdenky se rozumí to, že tzv. Když bude cestující chtít využít dřívější spoj, než si původně vybral, musí vrátit jízdenku nejpozději 15 minut před začátkem její platnosti a koupit si novou. Tuto částku tedy mohou — k mimořádné stokorunové kompenzaci — dostat i cestující s mezistátní jízdenkou v ledovkou postižených spojích.

Next

Zpoždění vlaků🚂 (Babitron)

České dráhy zpoždění

Vliv změny času na regionální dopravu Víkendová změna času se dotkne také regionálních spojů v okolí Prahy. Často kladené dotazy o zpoždění vlaku. Nastoupením do vlaku ČD dojde k uzavření přepravní smlouvy mezi vámi a Českými drahami. Jízdenka koupená u pokladny nebo v automatu Jízdenku je potřeba vrátit nejpozději do 23:59 dne, který předchází prvnímu dni její platnoti, a můžete to udělat u kterékoli pokladny. Rekonstrukce či výluky jsou přitom běžné i v západní Evropě, na dlouhodobá omezení se lze předem připravit. Rozhodující totiž není ohlášené zpoždění, ale až skutečné. Ušetříte tak třeba na povinném ručení.

Next

Hlášení o zpoždění vlaku EC 275 JAROSLAV HAŠEK

České dráhy zpoždění

České dráhy se budou snažit vzniklé zpoždění snížit například zkrácením pobytu vlaků ve stanicích. Jako součást zákaznického servisu ovšem mají svá vlastní pravidla pro vyplácení části jízdného zpět zákazníkům při. Spěchajícím lidem se tak vyplatí zjistit si případné zpoždění s větším předstihem. Připomíná, že lidé v některých vlacích dostali voucher obvykle 30 korun na nákup v jídelním voze, v některých stanicích měli bezplatně k dispozici i čaj nebo vodu. Zpoždění vlaku je 120 minut a více Za této situace musí výše zmiňovaná cena jízdenky dosáhnout alespoň 200 Kč ve vnitrostátní a 8 eur v mezinárodní přepravě. Skupina ČD patří se svými 24 tisíci zaměstnanci mezi největší zaměstnavatele v Česku a mezi největší české společnosti podle konsolidovaných tržeb.

Next

České dráhy, a. s.

České dráhy zpoždění

Pro sledování aktuálních zpoždění vlaků doporučujeme tuto a. Po kliknutí na danou trasu se Vám v dolní části stránky zobrazí na mapě celá trasa včetně zastávek. České dráhy zároveň připravují i další opatření, která mají zamezit přenášení zpoždění z osobních vlaků bezprostředně ovlivněných změnou času na další vlaky v ranních hodinách. Při ujetí posledního přípoje mají cestující nárok na alternativní přepravu do cílového místa autobus nebo taxi proplatí České dráhy do výše 1000 korun. Babitron Zřejmě nejvíce využívaný nástroj v České republice jsou webové stránky babitron.

Next

Zpoždění přes hodinu? Kdy vám České dráhy dají odškodnění

České dráhy zpoždění

Předsedou představenstva a generálním ředitelem je od 10. Náhradu dostanete jen výjimečně Ohledně náhrady zpoždění při příjezdu vlaku do cílové stanice se od poloviny září nic podstatného nemění. Zkuste si například ve stostránkových smluvních přepravních podmínkách najít část týkající se vracení jízdenek. Současná akciová společnost ČD vznikla 1. Odškodnění v pravém slova smyslu, tedy náhradu způsobené škody, ale dopravci u zpoždění neposkytují. Při zpoždění od 60 do 119 minut vrací dráhy lidem 25 procent ceny jízdenky, nad 120 minut pak 50 procent.

Next