Ferdinandovy zahrady. 2D plánovač zahrady

Ferdinandovy zahrady: Zabydlená zahrada — Česká televize

Ferdinandovy zahrady

Třeba v tuto dobu, protože pak už by nenasadil květ, na příští sezónu. Jednoduchá moderní dřevostavba bezprostředně sousedí s volnou krajinou, za plotem vidíme klasické české remízky, udržovaná pole i louky. Tahle destruktivní práce by vám mohla jít, ne? Okolní krajinu přitáhneme k nám do zahrady. Při každém z nich budete seznámeni s jiným fragmentem tvorby svěžích moderních zahrad. Vítěze vyhlásíme na stránkách pořadu. Proto je fajn, když si vybíráte keř nebo trvalku do svý zahrady, tak nebýt pozorný jenom na její barvě, na jejím květu, ale uvědomit si, že ta trvalka vám další zbytek roku, po těch 14 dnech, co vám odkvete, bude sloužit právě tou texturou a tím listovím. Budeme se bavit o proporcích, měřítku, jednotě a harmonii.

Next

2D plánovač zahrady

Ferdinandovy zahrady

A já se vás zeptám, jako kolik do toho chcete investovat, do tý rekonstrukce jako takový? Důvodů, proč bychom ho měli zařadit do našeho jarního jídelníčku, je hned několik. Některým těmto druhům se na našem území opravdu zalíbilo a dnes je kvůli jejich expanzivitě považujeme za obtížné plevely. K červeným cihlám se budou hodit břízy, snad nám projdou. Po rekonstrukci interiéru se rozhodli pustit do zahrady a aby toho nebylo málo, spolu s tím se paní domu rozhodla ještě dodělat státnice a porodit druhé dítě. A já jsme se na tohleto těšil, musím říct, celou dobu tý realizace, až ji tady takhle položím.

Next

Ferdinandovy zahrady: Inspirováno historií — Česká televize

Ferdinandovy zahrady

Tak se pojďme podívat, co se tady doteďka podařilo! Nadchneme vás, abyste už na nic nečekali a do změny své zahrady jste se pustili okamžitě. A oni mi říkají, že vlastně v těch maloobchodech maximálně seženou to, co tam zrovna kvete, těch 4, 5 trvalek se tam točí pořád dokola. Tady jsme se rozhodli použít pálený cihly. Jestli se nám povede tenhle drobnej prvek jako sjednotit, abysme nekoukali do všech zahrad kolem, tak to bude neuvěřitelně jakoby osvěžující pro tu zahradu, no. To je nejjednodušší způsob, jak neudělat s výběrem chybu. Vlastně jsem se na pořad dívala především kvůli jeho průvodci.

Next

Zahrada

Ferdinandovy zahrady

Tam si seženeme dobové materiály, zeptáme se pamětníků a tu zahradu v podstatě vytvoříme stejnou, jako kdysi byla. A já se, Renato, zeptám, jak vlastně takovou trvalku do zahrady vybrat a co trvalka zahradě umí vlastně přinést? V továrně organizoval jejich pracovní den, v domcích z červených cihel zas čas po práci. Tahle teráska je maximálně pro 2 lidi. Barokní zahradní architekti se rádi inspirovali antickými božstvy a hrdiny, jejichž sochy se pak v těchto zahradách objevovaly. Vůbec se nemusíte bát po něm sáhnout, i když na první pohled působí velmi levně a banálně, spojí se perfektně s architekturou, tady v kombinaci s tou žulovou kostkou, která na druhou stranu odkazuje v podstatě na ten starej Zlín.

Next

Flera Academy

Ferdinandovy zahrady

Stavěl se tady docela velký přírodní biotop, měnilo se tady spoustu půdy a my se teď půjdeme podívat na to, jak se nám podařilo naplnit slib, že tahle zahrada bude krásně spojená s okolní krajinou. Máme málo peněz, máme jenom 100000, a tahle zahrada má být hotová už zítra. Tady ta vazba na tu krajinu, ty výhledy, který tady máte, to jsou jako dary, se kterýma přichází tady ten pozemek, který nemá žádnej jinej. O knížku jsem si napsala ježíškovi a využila klidu o svátcích, abych si jí prolistovala a stále se k ní postupně vracím. Pochutnají si na něm i divočáci. A vybrali jsme si ji pro naši přetvářenou zahradu proto, že naprosto unikátním způsobem komunikuje s okolní krajinou.

Next

Zahrada

Ferdinandovy zahrady

Možná vás pak překvapí, kolik užitečných živočichů se vám do zahrady pak nastěhuje a pomůže vám s redukcí obávaných chorob i škůdců. Vidíte, že to může bejt takováhle čistá jednoduchá práce, žádný barvy, vlajky, jamajky. Anebo se chcete prostě jen zasnít a nechat se unášet krásou zahradních scenerií? Dokladem tohoto trendu je jedno z největších děl zahradní architektury, francouzské Versailles. Ani v takhle malý zahradě, jako máme tady, se nebojte dopřát si ten zpětnej pohled na dům, protože přesně v momentu, kdy se nám podaří udělat tady pěknou terasu a bude na co se koukat, tak já se třeba z týhle pozice, ještě k tomu na sluníčku, když támhle mám stín, budu rád koukat na tu terasu a na svůj dům, rozhodně radši, než na sousedovic neupravený zahrádky. Jinak je hloubka minimálně 1,80 m. Trvalka dokáže zapojit plochu během 3, 4 měsíců, samozřejmě v závislosti na výběru kultivary. Zahrady současnosti slouží majitelům ke zpříjemnění jejich života a jsou pokračováním obytného prostoru.

Next

O pořadu Ferdinandovy zahrady

Ferdinandovy zahrady

A ty herní prvky tady nebudou hrát ten prim, který jsme nechtěli, aby hrály. To je levnej materiál, kterej se vám potká v podstatě s každou architekturou. Já na ni vidím odsud, na tu zahradu. Hodina přednášky stačila k tomu, aby manžel změnil svůj garden wish list z pouhého sekání trávy traktůrkem na budování zahradního domku, pořádného ohniště samozřejmě na kotlíkový guláš , herních prvků pro naši dceru a nakonec svolil i k rozsáhlým záhonům už plánuje, kam všude budeme sázet stromy, protože paní Pyšková říkala: sázejte stromy! A takováhle výrazná dřevina vám strhne veškerou pozornost právě na ni. Takže my jsme slíbili majitelům, že zapojíme ty herní prvky víc do tý zahrady, aby tak nevyčnívaly.

Next

Ferdinandovy zahrady — Česká televize

Ferdinandovy zahrady

V této proměňované zahradě, ostatně jako ve všech ostatních, které v našem pořadu proměňujeme, máme jeden velký problém k nápravě - chybí absolutně trvalkový patro, to znamená ta dynamika, kterou zespoda můžeme dostat. Na to se strašně těším, až ty žlutý jalovce pudou pryč. Tohle je klasická bolest malých zahrad. Mám ráda svou zahradu, která je stále podobná zahradě mé babičky. Tento ryze přírodní směr popírá použití synteticky vyráběných podpůrných prostředků určených na ochranu rostlin. To bych teda byl hrozně rád, kdyby se to posunulo. „Přineseme především intimnější vstup do rodiny, která zahradu obývá.

Next