Jandarma silah ruhsatı. JASBİS Jandarma Silah Bilgi Sistemi Yeni #Silah Ruhsat İşlemleri

TSK PERSONELİ NASIL SİLAH ALACAK? EMEKLİ PERSONELİN SİLAH RUHSAT VE DEVİR İŞLEMLERİ!

Jandarma silah ruhsatı

Bu silahlara sadece bulundurma ruhsatı verilir. Çalışmak için veya herhangi başka bir sebepten dolayı ülkeye gelmiş yabancı uyruklu insanlara, can güvenliklerini korumaları amacıyla taşıma ruhsatlı silah verilebilir. Bunların haricinde bir de asker polis gibi güvenlik güçlerine yardım etmiş olan daha sonra da güvenlikleri amacı ile koruma altına alınmış olan şahıslara istekleri doğrultusunda silah taşıma ruhsatı verilebilir. Kimlere ve hangi meslek gruplarına verilir? Gerekli evrakları tamamlayıp şartların uygunluğunu da kendinize göre tespit ettikten sonra bulunduğunuz bölgenin kolluk birimleri ne ise örneğin; polis, jandarma, köy korucuları vb. Soruna evraklarınızı tamamladıktan sonra raporunuzu almanızı tavsiye edilmektedir.

Next

JASBİS

Jandarma silah ruhsatı

Taşıma ruhsatı almak için biraz daha esnek olunabilir mesela 35 yaşını doldurmuş olması Sigortalı bir iş yerinde en az 5 yıl çalışmış olması Adına kayıtlı ev ve araç olması Vergi borcu bulunmaması Hatta harç bedelinin normalin 2 katı olması Benzeri şartlar eklenip biraz daha esnek olunabilir Devlet gelirine de faydası olur bu durumda Lütfen dikkate alinmasini rica ediyorum Saygılar. Ancak; bu personelin, silah taşıma ve bulundurma şartlarını koruyup korumadıkları hususu 5 beş yılda bir araştırılır. Valilik onayından geçmeden taşıma ruhsatlı silah alamazsınız. Bunların dışında bir de madde bağımlıları, ruh sağlığı bozuk ve fiziksel olarak engeli olan kişiler silah ruhsatı almaya hak kazanamazlar. Bunun için tarafıma Ses ve Gaz Fişeği Atabilen Silah Satın Alma Yetki Belgesi verilmesini arz ederim. Silah Taşıma Ruhsatı Nasıl alınır ve Gerekli Belgeler Nelerdir? Silah bulundurma ruhsatınız, başvurunuzun valilik tarafından onaylanması ve almanız için bir engel çıkmaması durumunda 3-4 gün içinde çıkar.

Next

Jandarma Teşkilatı

Jandarma silah ruhsatı

Bazı meslek grupları için silah kullanmak gereklidir. Şahıs satın aldığı silahı bir ay içerisinde bulundurma ruhsatlı silahına işletmelidir. Şayet valilik başvurunuza onay vermezse ruhsat alamazsınız. Silah alabilmek için sıradan bir insan olmanız yeterli değildir. Ruhsat için istenilen harç parası en son müracaat yapacağınız zaman yatırılmaktadır. Silah Bulundurma Ruhsatı İçin Gerekli Belgeler Nelerdir? Emniyet güçlerinde yapılması gereken bütün işlerinizi hallettikten sonra kaymakamlıklara müracaat ederek silah ruhsatı almak için müracaat ederek resmen başvuru yapmış olursunuz.

Next

JASBİS Jandarma Silah Bilgi Sistemi Yeni #Silah Ruhsat İşlemleri

Jandarma silah ruhsatı

Bulundurma ruhsatlı silah alabilmek için gerekli belgeleri topladıktan sonra Emniyet Genel Müdürlüklerine giderek başvuru yapmanız gerekmektedir. Personelin şahsi silahları, Kuvvet Komutanlıkları, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı şahsi silah envanterine personel adına kaydedilir ve bu kayıt esaslarına göre işlem yapılır. Ayrıntılı bilgi linkinde ayrıntılı olarak verilmiştir. Jandarma bölgesinde ikamet eden vatandaşlarımız. Silah taşıma ruhsatı almanın ilk seçeneği 21 yaşını doldurmuş bir birey olmaktır. Bu konuda Emniyet Müdürlükleri ve Jandarma Komutanlığına ikamet edilen yerin mülkî amirliğine hitaben bir dilekçe, faturanın aslı, ikametgâh belgesi, kimlik kartı fotokopisi Birlik Komutanlığından görev onay belgesi ve 2 iki adet fotoğraf ile mürâcaat edilir.

Next

#Silah Bulundurma Ruhsatı Almak

Jandarma silah ruhsatı

Silah bulundurma veya taşıma ruhsatı almak için gerekli koşulları ve belgeleri konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Bazı meslek grupları yer almaktadır ki bunlar silah bulundurma gereksimi duydukları için bu iş yerine sahip olan kişilere de ruhsat verilmektedir. Personelin; zoralım yoluyla satın aldıkları yivsiz av tüfeklerine ait faturaları, fatura tanzim tarihinden itibaren 30 otuz gün içinde, ikamet ettikleri ilgili Emniyet Müdürlüğü veya Jandarma Komutanlığına teslim ederek, yivsiz tüfek ruhsatnamesi işlemlerini yaptırmak zorundadır. Bu belgenin geçerlilik süresi düzenlendiği tarihten itibaren 1 bir yıldır. Bu yönerge hükümlerine göre, ruhsat almaya hak kazandığı tahkikat neticesi tespit edilen kişilerden, Orman ve Su İşleri Bakanlığınca Taşra Teşkilatından alınacak Avcılık Belgesi bulunanlara yivli av tüfeği taşıma ruhsatı, diğerlerine de bulundurma ruhsatı tanzim edilir.

Next

En Kolay Silah Taşıma Ruhsatı Nasıl Alınır? 2020 GÜNCEL

Jandarma silah ruhsatı

Daha fazla video gelmesini istiyorsanız yorumlarda belirtiniz. Bu tarihler dışında yapılan mürâcaatlara işlem yapılmaz. Miras yolu ile edinilen silâh ı. Bazı meslek gruplarının silah taşıma ihtiyaçları bulunmaktadır. Valilik bu silahların gereklilik durumunun bitmesi halinde taşıma ruhsatlarını dileği zaman geri alabilir.

Next