Madarsky ohar. Původ maďarského ohaře

Výmarský ohař krátkosrstý

Madarsky ohar

Svému pánovi je velmi věrný a miluje celou svoji rodinu, kterou také chrání. Druh krmiva a velikost krmné dávky závisí na ročním období, metabolismu a úrovni aktivity psa. Když byli roku 1929 dovezeni do Spojených států, ihned si získali sympatie a oblibu, dnes se tam nachází více jak tři čtvrtiny z celkového počtu psů tohoto plemene na světě. Bylo za potřebí rychlého všestranného psa, který umí najít pernatou zvěř a vypíchnout ji. U krátkosrsté varianty je srst krátká, jemná a hustší, než u ostatních plemen krátkosrstých ohařů. Více info o plánovaných vrzích : 16.

Next

Maďarský ohař

Madarsky ohar

Krom dlouhých nohou je pro tohoto pejska typický i rovný, silný hřbet a nízko nasazený dlouhý ocas, který se postupně zužuje do špičky a obvykle se kupíruje. Mezi jeho další předky patří i. Angel se chovala jako naprosto zkušená psí máma a celý porod pokračoval naprosto ukázkově. O odchovu našich štěňátek si přečtěte. Výživa maďarského krátkosrstého ohaře není nijak zvlášť náročná. Při pohybu je nesen vodorovně.

Next

Maďarský ohař Vizsla

Madarsky ohar

Péče: Vizsla je po všech stránkách pes živý a aktivní, potřebuje dostatek prostoru pro vydovádění se. Pro uchovnění je nutné složení pracovní zkoušky. Pokud dokážete zajistit tyto artikly důležité pro společný život s maďarským krátkosrstým ohařem, můžete si být jisti, že získáte milujícího společníka pro rodinný život i venkovní dovádění. Radou pro začínající vystavovatele je nenechat se odradit při prvních neúspěších. Pokud je v zimním období umístěn venku, je zapotřebí počítat s vyhřívanou boudou.

Next

▷16 důvodů, proč si (ne)pořizovat maďarského ohaře [vizsla = vyžla]

Madarsky ohar

Náš Basic Instinct Coco Lotte, který byl exportován do polské Opole se nám v jeho půl roce vrátil. Navzdory svému temperamentu je Maďarský krátkosrstý ohař velmi inteligentní a snadno vycvičitelný pes. Bailey měla šoulačku a odložení úplně bez chybičky. Hned ten večer se nám na inzerát ozval mladý páreček z Bratislavy a světe div se, nám se líbili a jim se líbil Basic. Těšíme se na jaro na další srázek - s účastí na jarním svodu.

Next

maďarský ohař

Madarsky ohar

Zbarvení : Různé odstíny žemlové barvy. Pevné a odolné polštářky šedavého odstínu. Pysky jsou přiléhavé, nikoliv převislé. Bílé znaky jsou přípustné na hrudi a prstech. Pokud se necítíte na opravdu důsledný výcvik, radši psa vezměte na cvičiště. O Nejlepší chovatelskou skupinu jsme běželi ve složení odchovánků z 5 matek a 5 otců a vysloužili jsme si potlesk, jupí! To souviselo se zálibou v sokolnictví, které tyto hunské národy znali již dávno před svým příchodem do Evropy. Sky je šikovný pes, který má krásné prostorné hledání, nebojí se vody, má vrozený aport.

Next

Maďarský ohař krátkosrstý

Madarsky ohar

Záď je široká a dostatečně dlouhá, dobře osvalená, ne krátká, k nasazení ocasu mírně spáditá, nesmí být sražená. Všichni zúčastnění odpovídali standardu, očička měli od světlých po tmavě hnědé, výška od 58cm do 64cm. Nejlépe mu bude u domu se zahradou a s trvalým pobytem venku. Většina majitelů, kteří se rozhodnou pro Vizslu, jsou si jeho povahových vlastností a temperamentu vědomi Jedná se o všeobecně známou skutečnost, kterou se dočtete v každé encyklopedii. Podle jiných zdrojů jim podobní psi existovali ve střední Evropě již ve středověku a byli používáni především pro lov. S paničkou jsou nesmírně nadupané a těší se na příští rok na další zkoušky a nějaké ty memoriálky.

Next