Národní technické muzeum. National Technical Museum (Prague)

Národní technické muzeum: I po dobu uzavření jsme s Vámi

Národní technické muzeum

Instalační balíček lze použít na zařízeních s Androidem 5. S ohledem na malý počet hodnocení zatím nemá průměrnou známku. Mezi další osobnosti raného období muzea pak patřili například také , či hrabě , J. Projekt vyšel vítězně ze soutěže 27 účastníků proto, že kladl důraz především na monumentalitu, zčásti na úkor funkčnosti dobová idea Muzeum jako chrám vědy a umění , a byl otevřen roku. Návštěvnost muzea je vysoká, v roce 2018 činila 383 000 osob. Všeobecná část knihovny a oddělení a je umístěno v hlavní budově muzea, unikátní soubor historických i současných novin a časopisů je uložen v v pražské.

Next

Národní muzeum

Národní technické muzeum

Malé děti nejvíce upoutá hlavní hala s vystavenými historickými lokomotivami, automobily, motocykly a dalšími dopravními prostředky. The aeroplane is still on display at the museum. Národní technické muzeum pořádá velké množství programů pro školy a spolupracuje s mnoha aktivními učiteli. Za tou stojí tým digitální agentury GoodShape. Significant exhibits Jan Kašpar donated the aircraft, with which he had flown his flight from Pardubice to Velká Chuchle in 1911, to the National Technical Museum in Prague. Kromě pozůstalostí významných českých architektů ,.

Next

Národní technické muzeum v Praze

Národní technické muzeum

The collection of telephony contains both telephone sets of all systems used on our territory since its introduction and manual telecommunication means as well as parts or components of automatic switching centres. Poté si můžete poslechnout autentický komentář samotného kurátora výstavy Arnošta Nezmeškala. Další předměty představuje muzeum ve svých krátkodobých výstavních projektech. Body si panelisté mohou vyměnit za dárkové poukázky nebo hotovost, a to buď převedením na bankovní účet, poštovní poukázkou nebo věnováním na charitativní účely. Připravovanou opravu budovy zbrzdila , která zasáhla depozitáře muzea v v.

Next

Narodni technicke muzeum v Praze National Technical Museum i

Národní technické muzeum

Stavba budovy technického muzea probíhala v letech až. Generálním ředitelem byl od 1. Please write to us about your experience with this museum, for corrections of our data or sending photos by using the. Dále hrabě stál u zrodu a odkázal část svých sbírek a březnickou knihovnu s mnoha vzácnými prvotisky a iluminovanými rukopisy. Pořádáte nějakou akci pro děti? Museum království Českého: Stručná zpráva historická i statistická. Horymír Kubíček, kterého odvolal ministr kultury z důvodu údajného nesprávného zacházení s veřejnými prostředky. Jeho význam pro založení a počátky musea.

Next

Národní muzeum

Národní technické muzeum

Máme tu velikonoční neděli a s ní také druhé pokračování našeho nového seriálu, ve kterém představujeme zajímavé nové aplikace. Aplikaci lze stáhnout do mobilního telefonu. Hlava, zahrnuje rovněž několik tematických sbírek k dějinám architektury a stavitelství sbírky , , aj. The main theme of the exhibition Chemistry Around Us is the story of man and chemistry meeting throughout during the day, and also presents laboratory work methods in the past and the present. Novým ředitelem, vyšlým z tohoto řízení, je Mgr. A large collection of wireless and telecommunication sets from the 30s till almost present time of foreign and domestic production mainly post-war production of the firm Tesla.

Next

Národní technické muzeum v Praze

Národní technické muzeum

Do Národního technického muzea v Praze se dopravíme tramvají, vystoupíme na zastávce Letenské náměstí. Simek for connection with Paris in 1918. Vznikaly nové stálé výstavy, velký význam byl v rámci dobových priorit kladen na výstavbu důlních expozic v suterénu budovy v letech 1951 až 1953. This article about a museum in the Czech Republic is a. Pro rodiny s dětmi jsme připravili deskovou hru k výstavě Fenomén Jawa aneb Jawa, jak ji neznáte. Sbírky jsou základem pro výstavní i vědeckou činnost muzea, v budově na Letné je otevřena specializovaná knihovna a archivní badatelna pro odborné zájemce. Pod Národní muzeum spadá také řada dalších expozic v muzeích a památnících především v Praze, ale i v dalších místech Česka.

Next