Počasí bulharsko září. Počasí v Bulharsku

Počasí Carevo

Počasí bulharsko září

Zatímco východní pobřeží má přímořské klima, zbytek země má spíše kontinentální klima. Počasí v Bulharsku obecně O Bulharsku se říká, že je to ráj na zemi. Od poloviny června do začátku září uvidíte Slunce na obloze téměř polovinu dne. V létě si k moři stačí vzít velmi slabý spacák. Spíše se však jedná o dny, kdy na obloze můžete vidět bouřkové mraky, než o dny kdy celý den prší. V letoviscích na pobřeží je v létě přes den standardně 29°C.

Next

▷ Bulharsko: Počasí v září: Aktuální teploty

Počasí bulharsko září

Z počátku sezony je o tochu chladněji, zhruba okolo 23 - 25 stupňů. . Někteří nedočkaví cestovatelé navštívít Carevo již na konci května nebo naopak až koncem září a začátkem října. A celý tento pobřežní pás je ovlivněn přítomností Černého moře, takže někde v nějaké zátoce může být tepleji a někde, kde zrovna trochu pofukuje, může být chladněji, ale rozdíly nejsou nijak velké. Teploty míří strmě vzhůru až ke třiceti stupňům Celsia.

Next

Počasí Bulharsko

Počasí bulharsko září

Klima v lokalitě je po celý rok poměrně stálé a vyrovnané. Klimatické podmínky vybízejí k návštěvě rodin s malými dětmi, neboť zde nepanují taková vedra, jaká jsou např. Mořská voda u břehů Bulharska se velmi rychle ohřívá a jen pozvolna ochlazuje, což je vlastnost mezi milovníky vodních radovánek velmi ceněná. Aktuálně počasí a teploty Aktuální přehled počasí v letovisku Carevo. Průměrná roční teplota je 12°C. Jak už jsem psal na stránce o , mělké pláže se prohřívají ještě více a můžete si na nich užít skoro tropické koupání.

Next

▷ Madeira: Počasí

Počasí bulharsko září

Aktuální předpověď počasí Carevo, Bulharsko Jestli Vás zajímá aktuální počasí v Carevu, podívejte se na tento přehled ukazující nadcházejících 6 dní. Ostatně bouřková činnost je zde na pobřeží v některých dnech poměrně intenzivní. Černomořské pobřeží je teplotně velmi podobné , byť je pravda, že zde jsou teploty v zimě ještě o něco extrémnější. V případě Bulharska je klima naštěstí částečně vyrovnáváno Středozemním a Černým mořem. Moře u Slunečného pobřeží se totiž začíná oteplovat až v průběhu léta. Pro ty, kdo neholdují přílišnému horku, je vhodné si naplánovat dovolenou v červnu a na konci sezóny, v září, kdy teploty v průměru dosahují 25 — 27 °C.

Next

Počasí v Bulharsku a průměrné teploty

Počasí bulharsko září

Koupat se dá dobře od června, předtím je moře ještě dosti chladné. Průměrné teploty v září Maximální zářijové teploty na západním pobřeží dosahují 29 °C, na jiho-východním pobřeží je ještě o 2 °C více a tedy 31 °C. Díky slunci a teplu je Bulharsko a jeho počasí velmi vhodné pro pěstování všeho možného. V zimních měsících dokonce klesají až na 13°C. Teplota vody v Černém moři dosahuje v létě až 28°C.

Next

Předpověď počasí

Počasí bulharsko září

Teploty během roku Přehled průměrných teplot dle jednotlivých měsíců. Počasí je zde tedy zhruba stejné, jako ve všech ostatních pohořích Evropy. Zimy bývají teplejší, průměrné denní teploty neklesají ani v zimě pod bod mrazu, statistiky říkají přesně +2 stupně. Doporučené měsíce k návštěvě: duben až říjen Ochlazení ale přináší Atlantský oceán. To může být dobrý čas na procházku po okolí a prozkoumat hlavní atrakcí. Dalším klimaticky výhodným horským letoviskem je Pamporovo, ležící ve výšce 1 560 metrů nad mořem. Velkým plusem je také vysoký výskyt akčních zájezdů typu super last minute, které umožňují strávit pěnou All Inclusive dovolenou v Bulharsku za zlomek červencové ceny.

Next

▷ Madeira: Počasí

Počasí bulharsko září

Teploty okolo 30°C doplňuje příjemný mořský vánek. Hory a pohoří jsou zde celkem vysoké, například pohoří Piriny má 130 hor vyšších než 2000 metrů a vrchol Musala má 2925. Na bulharském pobřeží v září naprší průměrně 34 mm srážek, to znamená, že se déšť vyskytuje cca 4 krát za měsíc. V horských oblastech dosahují srážky až 1200 mm, v nížinách však jen 450 mm, což v horkých létech nestačí a je nutné přikročit k umělému zavlažování. Last minute v září pro Primorsko rozhodně nebude žádná prohra. Počasí je opět o něco horší, než přes léto, ale pohled na bulharské hory a celkově na místní přírodu když se barví stromy a začíná padat listí, je úchvatný.

Next