Žďárského vak. Žďárského vaky, bivakovací pytle

Bivakovací pytle a žďárského vaky

Žďárského vak

Žďárák je vždy potřeba chápat jako nouzový prostředek pro poklidné přežití neplánovaného spaní venku. Jeho technika odstartovala vývoj sjezdové přívratné techniky, která byla postupně zdokonalována. Výhodou bivakovacího vaku je jeho nízká váha a dobrá sbalitelnost oproti stanu. To se hodí pro toho, kdo má spací pytel se špatnými izolačními vlastnostmi. Pokud si totiž nenecháte dýchací otvor, může se bivakovací vak do rána změnit ve vak na mrtvoly. Pro to, abyste se v přírodě vyspali, nepotřebujete celou výbavu na stanování.

Next

Žďárského vaky, bivakovací pytle

Žďárského vak

Zkrátil poměrně dlouhé norské a finské lyže na délku 190-220 cm, určil závislost délky na hmotnosti a výšce lyžaře. Díky rozměrům 240 x 90 cm se do nohou pytle pohodlně vejde bágl, takže kromě vás přežijí v suchu i vaše věci. Druhá možnost použít žďárský vak pro zateplení spacáku a jeho ochranu před deštěm a větrem. Jeho pytel váží 730 gramů, což je polovina nejlehčího jednomístného stanu. Mimo lyžování pracoval také jako učitel, malíř a sochař.

Next

Bivakovací pytle a žďáráky

Žďárského vak

Doporučujeme vám membránový bivakovací vak High Point Dry Cover, který má vysoký vodní sloupec a dobrou prodyšnost. Jednoduše si vlezete i s karimatkou a spacákem do bivakovacího vaku a nouzové přespání je nachystáno. Komfort stanu sice nenahradí, ale zase je lehký. Nevýhody, které žďárský vak má, ho určují především pro nouzové a občasné využívání. Proto v roce vedl vojenskou lavinovou záchrannou akci, při níž utrpěl četná vážná zranění. Bez mokrého spacáku jsem ve žďáráku přežil i několik silnějších dešťů.

Next

Outdoorový test: bivakovací vak Tilak

Žďárského vak

Membránové vaky jsou prodyšnější a mají vyšší vodní sloupec, na ojedinělé použití postačí zátěrové materiály. Bivakovací pytle žďárského vaky jsou určeny pro nouzové nocování v přírodě, kdy vám zvýší váš komfort tím, že vás ochrání před deštěm, vlhkem a větrem. Pokud máte letní spacák nebo už starý spacák a řešíte hlavně tepelný komfort, poslouží vám i zátěrový žďárák, který nemá takovou prodyšnost, např. Obrovskou výhodou tohoto žďáráku je, že po nouzovém bivakování se ráno neprobudíte totálně promočení svým potem, jelikož materiál Gore-tex má jedinečnou schopnost dokonale dýchat, při zachování vysoké voděodolnosti. Je to skvělý pomocník horolezců a extrémních sportovců podnikající zimní přechody hor.

Next

Mathias Zdarsky

Žďárského vak

Žďárským vakům jsme věnovali článek na našem blogu, který si můžete přečíst. Obrovskou výhodou tohoto žďáráku je, že po nouzovém bivakování se ráno neprobudíte totálně promočení svým potem, jelikož materiál Gore-tex má jedinečnou schopnost dokonale dýchat, při zachování vysoké voděod. Další jeho studijní dráha směřovala do , kde se věnoval a , v pak pokračoval na polytechnice. Žďáráky, neboli žďárského vaky, jsou bivakovací pytle určené pro nouzové. Používala přívratu a pluhu, při nichž Zdarsky předsunoval mírně odlehčenou vnitřní lyži a používal jednu delší hůl s hákem, kterým se zachycoval při stoupání o stromy a pro usnadnění zatáčení a brzdění.

Next

Mathias Zdarsky

Žďárského vak

Snadno do něj vložíte karimatku a spacák, a máte tak bleskurychle zajištěný nouzový nocleh. Stejně tak ho rádi v případě nouze využijí trampové, kteří sebou nechtějí tahat stan, ale i tak chtějí být připraveni na velkou průtrž mračen. Svou pílí a bojovností se dopracoval po osmi letech znovu k lyžování. Jenže když jste v pytli, musíte kromě transportu vody vyřešit i transport oxidu uhličitého ven a kyslíku dovnitř. Gore-texové výrobky to rozšiřují i na možnost plánování takového spaní, pokud si místo vhodně připravíme. Proto je na každém aby zvážil co je pro něj výhodnější.

Next