Vetešnictví martinice. Anno Domine Martinice

Foto di Zámecké vetešnictví

Vetešnictví martinice

A co víc, zná jejich historii, poutavé příběhy a zajímavosti. A všechny peníze, které Pavel Kuře vydělá, vráží teď zpátky do zámku. Zaměřujeme se na historii, filosofii, umění, starší dětské knihy a hezké knihy vůbec. A také galerii pro díla vytvořená na zámku a podpořit tak umělce. Opravovala jsem malou chaloupku, tak vím, co to obnáší.

Next

Vetešnictví

Vetešnictví martinice

Kdo ho někdy potkal, ví, že je to velký srdcař a svou práci dělá s neutuchající vášní. Narodil se v Kutné Hoře a vyrůstal ve Zruči nad Sázavou. Ještě žijí pamětníci, a tak bych třeba chtěl s nimi natočit rozhovory. Organizují se tu nejrůznější výtvarné dílny a kurzy a občas se tu po nádvoří mihne i nahá modelka. To pak přestěhoval na zámek v Martinicích. Nacházíte zde jen část toho, co nabízíme v obchodě. Součástí výstavy byl i benefiční prodej, do nějž jsem věnoval některé předměty ze své sbírky, například vázu od Oldřicha Lipského.

Next

Zámecké vetešnictví

Vetešnictví martinice

Nejprve ji jen nabízel přímým kupcům, později si na náměstí ve Zruči založil kamenné vetešnictví. Bližší informace k vetešnictví najdete na. Myslel ale i na druhé, právě za války tajně pomáhal těm, kteří jídlo neměli. Jak na výstavu reagují návštěvníci? Přípravy, aby to mělo patřičnou dokumentační hodnotu, jsou natolik složité, že mi to zabere celou zimu. Zřídil si v něm nejrozsáhlejší vetešnictví a kramářství v Česku. Za pomoci krajských dotací se mu podařilo rekonstruovat střechu, kterou teď zdobí nové pálené tašky.

Next

Starožitnosti

Vetešnictví martinice

Budoucnost Chceme zde vytvořit multifunkční ateliéry pro podporu sběratelství, řemesel, které v dnešní době již zanikají či již úplně zanikly. Martinice a pana Kuřete zná i oblíbená herečka Jaroslava Obermaierová. Však jej také vybavil nábytkem a obrazy, které zakoupil ze zámku na Kutnohorsku. Mecenáš je příliš silné slovo, zkrátka jsem zhruba v lednu oslovil spolek malířů z Vlašimi sdružený kolem architekta Josefa Buršíka, věnoval jim plátna v hodnotě asi deseti tisíc korun a dal tematické zadání. Podle úředního zápisu z roku 1792 sloužil zámeček za obydlí purkrabímu a vrchnímu myslivci a později již jen hospodářským účelem.

Next

Zámek Martinice je rájem hledačů pokladů, sbírá je tam vetešník

Vetešnictví martinice

Zdá se, že mu svítá na lepší časy. Všechny peníze, které ve svém vetešnictví vydělá, vráží zpátky do zámku. Vždyť si zámek navzdory všem vyvzdoroval. Nejedná se o repliky, vše jsou originály. Nejprve si zřídil kamenné vetešnictví na náměstí ve Zruči nad Sázavou, než se rozhodl svou veteš přestěhovat do rozsáhlých zámeckých prostor v Martinicích. Souèasný majitel Pavel Kuøe zakoupil zámek skoro v demolièním stavu od restituenta v roce 2008 a od té doby se snaží objekt zachránit. Pan Pavel Kuře má takových nálezů tolik, že z nich poskládal muzeum celé.

Next

Svůj sen si plní vetešník Pavel Kuře v Martinicích na zámku

Vetešnictví martinice

Můžete si tu v aukci vydražit pěkný starožitný předmět a nasát vánoční atmosféru. V roce 1588 dostavěl tehdejší majitel Martinic Trystram Lukavecký z Lukavce ve vsi tvrz, téměř o sto let později pak nový vlastník Jiří Vražda z Kunvaldu vystavěl naproti staré tvrzi raně barokní zámeček dokončen v roce 1680. Pomohl mi pořad v televizi Poklady z půdy, v němž vystupuji, což je hezký pořad podporující staré věci. Takhle si jedla česká šlechta! Během léta založil takzvané umělecké soboty. A byl jsem hlavně rád, že jsem s uměním zapálených umělců z Podblanicka mohl seznámit naše návštěvníky, kterých se na zahájení výstavy sešlo kolem sedmdesáti. A místo aby iniciativy vycházely z jednotlivých obcí a ony mne přemlouvaly, abych něco uspořádal, tak přemlouvám já je, aby se něco dělo.

Next

Anno Domine Martinice

Vetešnictví martinice

Teplo, dobroty, muzika a příjemná domací atmosféra zajištěna :. Plánů mám plno, nechci si stěžovat, ale jsem na všechno sám. Vejdete a hned se ocitnete v jiném čase. Napadá mne otázka, proč to všechno vůbec děláte. Pronajal si stavení vedle zámku, kde byl velký prázdný prostor. . Zámek je jednopatrová budova obdélníkového tvaru.

Next